kontakt@drogeriaestrella.pl

Producenci

Powrót do szkoły

Środek na mole

Mole to wyjątkowo uciążliwe insekty, które trudno jest wyplenić. Owady te mogą bytować na ubraniach, książkach, w tapicerkach kanap i foteli, a także żywności. Ponieważ ich jaja są prawie niezauważalne, najlepiej walczyć z nimi kilkoma różnymi metodami, także prewencyjnymi. W tej walce pomogą Ci najlepsze środki na mole. To niedrogie rozwiązania, które już w kilkanaście dni pozwolą Ci pozbyć się zarówno jaj, jak i dorosłych form tych insektów.

Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do

Bros Kulki na mole kwiatowe 20szt. Bros Kulki na mole kwiatowe 20szt.

Producent: Bros
Cena:

4,89 zł

( 1 szt. = 0,24 zł )
szt.
zobacz więcej

Bros Spray na mole 150ml Bros Spray na mole 150ml

Producent: Bros
Cena:

12,39 zł

( 1 ml = 0,08 zł )
szt.
zobacz więcej

Bros Woreczek na mole lawendowy 1szt Bros Woreczek na mole lawendowy 1szt

Producent: Bros
Cena:

7,79 zł

( 1 szt. = 7,79 zł )
szt.
zobacz więcej

Bros Zawieszka na mole 4 pory roku 4szt Bros Zawieszka na mole 4 pory roku 4szt

Producent: Bros
Cena:

12,79 zł

( 1 szt. = 3,20 zł )
szt.
zobacz więcej

Soltex Pułapka monitorująca mole odzieżowe 2szt Soltex Pułapka monitorująca mole odzieżowe 2szt

Producent: Soltex
Cena:

11,89 zł

( 1 szt. = 5,95 zł )
szt.
zobacz więcej

Kulki, płytki i zawieszki… Wybierz skuteczne środki na mole i na dobre pozbądź się insektów

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów środków na owady. Produkty na mole najczęściej przyjmują formę kartonowych lub tekstylnych zawieszek nasączonych środkiem biobójczym. Takie niewielkie przedmioty łatwo umieścić w trudno dostępnych miejscach takich jak szuflady czy szafy – miejscach, w których najczęściej bytują mole.

 

Współcześnie środki na mole są nieco bardziej zaawansowane. Co prawda zasada ich działania wciąż opiera się na powolnym uwalnianiu środka biobójczego, ale została ona nieco unowocześniona. Bardzo popularne są preparaty w formie kulek lub żelowych krążków, które uwalniają substancje biobójcze i zapachowe bardziej równomiernie, a przez to zachowują skuteczność przez dłuższy czas. Niektóre z preparatów na mole działają nawet 6 miesięcy i skutecznie zabijają dorosłe osobniki, larwy i jaja.

 

Tego rodzaju produkty na mole zawierają dodatkowe substancje zapachowe, które działają odstraszająco na mole, a jednocześnie roztaczają przyjemny aromat w szafie. Możesz ich używać również prewencyjnie. Umieszczenie saszetki lub kulek na mole w szafie z sezonową odzieżą nie tylko chroni ubrania przed zniszczeniem, ale też zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi stęchlizny.

Jaki jest najlepszy preparat na mole spożywcze?

Niestety, preparatów uwalniających substancje biobójcze nie można stosować w przypadku moli, które zalęgły się w kuchni – większość środków chemicznych na insekty nie jest dopuszczona do kontaktu z żywnością. Z tego powodu walka z molami spożywczymi jest żmudniejsza.

 

W takim przypadku najlepiej sięgnąć po specjalne środki chemiczne na mole w formie płynu. Nie zabijają one moli, ale działają na nie odstraszająco. Odpowiedzialne są za to całkowicie bezpieczne i nietoksyczne substancje zapachowe, tylko lekko wyczuwalne przez człowieka.

Skład takiego środka na mole bazuje na substancjach roślinnych, które nie mają większego wpływu na smak czy trwałość produktów spożywczych. Płyn możesz rozpylić bezpośrednio w szafkach kuchennych bez obaw, że żywność stanie się niezdatna do użytku, jeśli przez przypadek wejdzie w kontakt z płynem.

Jednocześnie preparat jest na tyle skuteczny, że wystarczy rozpylać go tylko raz na dwa tygodnie. Po kilku miesiącach mole powinny zniknąć z Twojego domu. Po tym czasie preparat na mole możesz stosować również zapobiegawczo, zwłaszcza jeśli przechowujesz dużo sypkich, zbożowych produktów, w których mogą znajdować się jaja moli.

 

Pułapka feromonowa – jeden z najskuteczniejszych preparatów na mole

Oprócz standardowych środków na mole możesz zastosować również bezwonne pułapki feromonowe – tzw. lepy. Feromony skutecznie wabią osobniki męskie moli, a lepka powierzchnia pułapki unieruchamia je. Pozwala to zahamować cykle rozrodcze moli i skutecznie zmniejszać populację owadów bytujących w Twoim domu.

 

Preparat na mole w formie pułapki feromonowej możesz wykorzystać również do oceny liczebności moli w domu. Pozwoli Ci to ocenić, czy mole pojawiają się tylko sporadycznie, czy też zdążyły już zalęgnąć się i rozmnożyć. Dzięki temu możesz zdecydować, czy wystarczą proste środki zaradcze (np. zapachowa zawieszka), czy konieczne jest użycie silnie biobójczych środków na mole.

 

 

Nie wiesz, jaki środek na mole wybrać? Zapoznaj się z naszą ofertą – znajdziesz w niej wiele rodzajów skutecznych preparatów o różnych zapachach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium