kontakt@drogeriaestrella.pl

Producenci

Porządku

Kuny, nornice, krety i inne szkodniki w domu i ogrodzie

Krety i nornice potrafią być prawdziwym utrapieniem. Szkodniki te mogą doszczętnie spustoszyć rabaty i ogródki warzywne, nie tylko tworząc nieestetyczne kopce, ale również uszkadzając rośliny, które później nie chcą już rosnąć.

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Bros Karbid Granulowany 1kg Bros Karbid Granulowany 1kg

Producent: Bros
Cena:

28,89 zł

( 1 kg = 28,89 zł )
szt.
zobacz więcej

Bros Karbid granulowany 500g Bros Karbid granulowany 500g

Producent: Bros
Cena:

16,99 zł

( 1 g = 0,03 zł )
szt.
zobacz więcej

Bros Kulki na krety 90g Bros Kulki na krety 90g

Producent: Bros
Cena:

17,89 zł

( 1 g. = 0,20 zł )
szt.
zobacz więcej

Bros Płyn na dzikie zwierzęta 1L Bros Płyn na dzikie zwierzęta 1L

Producent: Bros
Cena:

36,69 zł

( 1 l. = 36,69 zł )
szt.
zobacz więcej

Bros Płyn na kuny 70ml + 30ml Bros Płyn na kuny 70ml + 30ml

Producent: Bros
Cena:

16,79 zł

( 1 ml = 0,17 zł )
szt.
zobacz więcej

Bros Pułapka na krety 1szt Bros Pułapka na krety 1szt

Producent: Bros
Cena:

16,39 zł

( 1 szt. = 16,39 zł )
szt.
zobacz więcej

Bros Pułapka z sygnalizatorem na krety Bros Pułapka z sygnalizatorem na krety

Producent: Bros
Cena:

18,49 zł

( 1 szt. = 18,49 zł )
szt.
zobacz więcej

Bros Sonic Max odstrasza krety Bros Sonic Max odstrasza krety

Producent: Bros
Cena:

52,29 zł

( 1 szt. = 52,29 zł )
szt.
zobacz więcej

Bros Sonic Odstrasza Krety Bros Sonic Odstrasza Krety

Producent: Bros
Cena:

28,49 zł

( 1 szt. = 28,49 zł )
szt.
zobacz więcej

Bros Sonic Solarny na krety i gryzonie Bros Sonic Solarny na krety i gryzonie

Producent: Bros
Cena:

53,89 zł

( 1 szt. = 53,89 zł )
szt.
zobacz więcej

Bros Spray na kuny 400ml Bros Spray na kuny 400ml

Producent: Bros
Cena:

21,39 zł

( 1 ml = 0,05 zł )
szt.
zobacz więcej

Bros Zielona Moc spray na krety i nornice 400ml Bros Zielona Moc spray na krety i nornice 400ml

Producent: Bros
Cena:

19,29 zł

( 1 ml = 0,05 zł )
szt.
zobacz więcej

Kuny natomiast często są przyczyną strat materialnych – wijąc swoje gniazda, uszkadzają wełnę mineralną ocieplającą strop, a niekiedy mogą odpowiadać za zniszczenie instalacji elektrycznej w samochodzie. Uciążliwe są również zanieczyszczenia pojawiające się nie tylko w pobliżu gniazda oraz hałas, który skutecznie utrudnia odpoczynek w nocy. Skuteczne rozprawienie się z tymi szkodnikami mogą zapewnić odstraszacze na kuny i małe zwierzęta, a także inne środki na tego typu problem o właściwościach gryzoniobójczych. Natomiast w przypadku konieczności pozbycia się nieproszonych lokatorów z ogródka, może pomóc działająca odstraszająco trutka na krety, czy pułapki umożliwiające ich odłowienie i przeniesienie. Dobre rezultaty daje także odstraszacz na nornice i inne małe ssaki.

Odstraszacze na kuny i inne małe szkodniki

Kuna domowa to mały ssak drapieżny, który może być bardzo uciążliwym lokatorem, dlatego pozbycie się go, przy zastosowaniu odpowiednich środków na kuny, jest często koniecznością. Choć niekiedy ultradźwiękowe odstraszacze na kuny, funkcjonujące na podobnej zasadzie do tego, jak działa odstraszacz na kreta, wystarczą, by skutecznie utrzymać je z dala od swojego domu i samochodu, to w przypadku niektórych zwierząt mogą się one okazać zbyt łagodnym środkiem. Dlatego też w ofercie drogerii internetowej Estrella można znaleźć również chemiczne odstraszacze na kuny, które podobnie jak odstraszacz na nornice, odznaczają się dużą skutecznością, a ich efekt może utrzymać się nawet do kilku tygodni. Mimo swojego składu nie są one tak silnie, jak klasyczna trutka na kuny. Dużą zaletą jest także to, że takie środki na szkodniki można stosować również w domu – na poddaszu, w piwnicy, czy w garażu, czyli wszędzie tam, gdzie te małe drapieżniki chętnie wiją gniazda.

Środki na krety i nornice

Aby pozbyć się kretów i nornic, które niszczą ogród, możne zdać się na różne sposoby. W drogerii internetowej Estrella dostępny jest szeroki wybór produktów, w tym również trutka na krety i inne drobne szkodniki, spraye, świece oraz trutka na nornice. Dużą skutecznością odznacza się również odstraszacz na kreta i mu podobne emitujący drgania oraz fale dźwiękowe. Urządzenia tego typu pozwalają zabezpieczyć teren do powierzchni nawet do 800-1000 m². Jego alternatywą może być proszek lub tabletki na kreta. W ich składzie znajdują się substancje chemiczne, które wchodząc w reakcję z wodą, wydzielają gaz drażniący węch tego małego ssaka, skutecznie trzymając go z dala od działki. Warto pamiętać, że kret znajduje się pod częściową ochroną i choć dopuszczalna jest walka z nim na własnej działce, to lepiej w pierwszej kolejności wykorzystać odstraszacz na kreta niż stosować bardziej drastyczne środki.

Natomiast jeśli odstraszacz na nornice nie przyniesie odpowiednich rezultatów, to trutka na nornice i inne gryzonie, podobnie jak trutka na kuny w przypadku tych drapieżników, skutecznie rozwiąże problem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium